වත්මන් පාර්ලිමේන්තුවේ මන්ත්‍රීවරුන්ට විමධ්‍යගත අරමුදල් අවශ්‍ය නැහැ .

No comments

ලබන ජුනි 3 වැනිදායින් පසු ස්වාධීන කොමිෂන් සභා බලාත්මක කිරීමේ ඉඩ ප්‍රස්ථාව පවතින බව සභානායක අමාත්‍ය ලක්ෂ්මන් කිරිඇල්ල පවසනවා. ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාදායක සභාව සඳහා නම් කර ඇති සිවිල් නියෝජිතයන් තුන්දෙනා සඳහා ලබන 3 වැනිදා පාර්ලිමේන්තුවේ අනුමැතිය හිමිවීමෙන් පසු ඒ සඳහා අවස්ථාව උදාවන බවයි සභානායකවරයා පෙන්වා දෙන්නේ්. එම අනුමැතිය හිිමිවීමත් සමඟම ව්‍යවස්ථාදායක සභාව සක්‍රිය වනු ඇති. ඉන් පසු කඩිනමින් ස්වාධීන කොමිෂන් සභා බලාත්මක කිරීමේ අවස්ථාව හිමිවනවා.

අල්ලස් හෝ දූෂණ විමර්ශන කොමිෂන් සභාවේ සාමාජිකයෙකු පසුගියදා ඉවත් වූ අවස්ථාවේ ඒ වෙනුවට වෙනත් අයෙකු පත් කිරීමට නොහැකිවූයේ ද ව්‍යවස්ථාදායක සභාව සක්‍රිය වී නොතිබීම හේතුවෙන්. කෙසේ වෙතත්, ව්‍යවස්ථාදායක සභාව සඳහා සිවිල් නියෝජිතයින් ලෙස ආචාර්ය රාධිකා කුමාරස්වාමි, සර්වෝදය ව්‍යාපාරයේ නායක ආචාර්ය ඒ.ටී ආරියරත්න, හිටපු අභියාචනාධිකරණ විනිසුරු ඒ.ඩබ්ලිව්.ඒ සලාම් මේ වනවිට නම් කර තිබෙනවා.


No Comments Yet.

Leave a comment

Sihasara Facebook